рус
Светлана Панаиотиди
Территория добра
Головна Новини України
5 Липня 2015, 06:00  Версія для друку  Відправити другу
×
Діємо по праву: чи можуть "мобілізувати" авто http://www.segodnya.ua/img/article/6280/70_main.jpg http://www.segodnya.ua/img/article/6280/70_tn.jpg Україна Юристи відповідають на актуальні питання
<p style="text-align: justify;"><span id="result_box" lang="uk"><span class="hps">Власне авто</span><span>.</span> <span class="hps">Може</span> <span class="hps">бути</span> <span class="hps">мобілізоване</span> <span class="hps">тільки</span> <span clas
Власне авто. Може бути мобілізоване тільки

Діємо по праву: чи можуть "мобілізувати" авто

Юристи відповідають на актуальні питання

знаю, що раніше військкомати могли в рамках мобілізації вилучати автотранспорт тільки у підприємства або організації, але не в окремої людини. Тепер цю можливість на зразок поширили і на простих людей. Поясніть, будь ласка, чи мають право у мене, як у приватної особи, забрати зараз машину?" — Сергій Ютаєв, м.Запоріжжя.

Відповідає Ігор Врублевський, юрист

"Відповідно до статті 6 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України,інших військових формувань на особливий період транспортними засобами та технікою і поширюється, в тому числі і на громадян - власників транспортних засобів.

Порядок виконання військово-транспортної обов'язки визначається Положенням про військово-транспортної обов'язки, нова редакція якого затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р №405 і нещодавно опублікована на урядовому порталі.

Пунктом 10 зазначеного Порядку встановлено, що завдання з підготовки до передачі, і сама передача військовим формуванням транспортних засобів і техніки, що належать громадянам, встановлюються розпорядженнями місцевих держадміністрацій за поданням військових комісаріатів під час мобілізації, тільки в разі введення правового режиму воєнного стану. Такі завдання доводяться до відома громадян - власників транспортних засобів через військові комісаріати, шляхом вручення відповідних нарядів.

З цього випливає, що обов'язковою умовою для виникнення у громадян - власників транспортних засобів обов'язку з передачі військовим формуванням транспортних засобів і техніки є введення правового режиму воєнного стану в установленому порядку. Тобто без введення режиму воєнного часу ваш транспорт мобілізувати не можуть".

Читайте також:
Вибух і пожежа на СТО в Харкові: є постраждалі
У Києві машина збила брата відомого продюсера
Що буде з киянами, які не хочуть воювати
Прикордонники не пропускають вантажівки з материкової України у Крим
Порошенко дозволив допуск в Україну іноземних військ
Який транспорт з Києва можуть забрати на війну


×
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: "Сегодня"
Ви зараз переглядаєте новину "Діємо по праву: чи можуть "мобілізувати" авто". Інші Новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Додати коментар

Ваш коментар (залишилось символів 1000)
Правила коментування на сайті Сегодня.ua
Підписка: