Чи потрібно укладати договір оренди земельної ділянки, на якій стоїть розбірний металевий гараж: відповідь юриста

5 Серпня 2018, 05:20

Металеві гаражі не є нерухомістю

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-small" dir="ltr"><span id="result_box" lang="uk"><span>Гараж</span><span>.</span> <span>Оформлення</span> <span>договору</span> <span>оренди</span><span>,</span> <span>якщо&l
Гараж. Оформлення договору оренди, якщо&l. Автор фото: Григорій Салай, "Сегодня"

"В якому законодавчому акті йдеться, що власники розбірних металевих гаражів повинні укладати договір на оренду земельної ділянки з місцевою владою. На якій підставі встановлюється термін дії і сума оренди?" - Г. Скрипка, м Дніпро.

Відповідає Діна Дрижакова, директор ЮК "Прима Лідер Груп":

"Металевий гараж не є об'єктом нерухомості, адже його місце розташування легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції. Якщо ж такий гараж розміщується на землі держ. або комун. власності, потрібно оформлення договору оренди на землю. Згідно з нормами ст. 182 ЦКУ, основною умовою для визначення статусу нерухомого майна будь-якого об'єкта нерухомості є державна реєстрація права на нього
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У Державному реєстрі прав реєструються об'єкти нерухомого майна, розміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будинки, будівлі, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Не підлягають Державній реєстрації малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні будови, розміщені на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення (ст. 5 ЗУ "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяження" від 01.06.2004 р 1952-IV.).

Орендна плата обчислюється з урахуванням індексів інфляції. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку.

  • для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких проведено в розмірі не більше 3% їх грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1%;

  • для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких не проведено, не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі по області;

  • не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки (ст. 288 Податкового кодексу України). Індексація нормативної грошової оцінки земель визначена ст. 289 ПКУ ".

Ви зараз переглядаєте новину "Чи потрібно укладати договір оренди земельної ділянки, на якій стоїть розбірний металевий гараж: відповідь юриста". Інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

Автор:

Оксана Половіна

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...