Головна Сьогодні

"Золота Дзиґа 2019": оголошено повний список переможців

За нагороду в номінації "Кращий фільм" боролися п'ять кінострічок

У п'ятницю, 19 квітня, відбулася церемонія вручення нагород третьої національної кінопремії "Золота Дзиґа". Лідерами за кількістю номінацій цього року стали такі кінокартини, як "Брама" (12), "Дике поле" (12), "Коли падають дерева" (10), "Донбас" (6). У 2019 "Золота Дзиґа" включає 19 номінацій.

Повний список переможців кінопремії "Золота Дзиґа 2019

Кращий фільм:

  • "Брама"
  • "Гірська жінка: на війні"
  • "Дике поле"
  • Переможець – "Донбас"
  • "Коли падають дерева"

Кращий режисер (премія імені Юрія Іллєнка):

  • Ярослав Лодигін, "Дике поле"
  • Переможець – Сергій Лозниця, "Донбас"
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"
  • Антоніна Ноябрьова, "Герой мого часу"
  • Володимир Тихий, "Брама"

Кращий актор:

  • Євген Бушмакін, "Герой мого часу"
  • Роман Луцький, "Секс і нічого особистого"
  • Переможець – Олег Москаленко, "Дике поле"
  • Ярослав Федорчук, "Брама"

Краща актриса:

  • Переможець – Ірма Вітовська, "Брама"
  • Анастасія Пустовіт, "Коли падають дерева"
  • Руслана Хазіпова, "Дике поле"

Кращий актор другого плану:

  • Георгій Делієв, "Донбас";
  • Сергій Притула, "Секс і нічого особистого;
  • Переможець – Володимир Ямненко, "Дике поле"

Краща актриса другого плану:

  • Переможець – Віталіна Біблів, "Брама";
  • Олеся Жураковська, "Донбас";
  • Лариса Руснак, "Січень-березень"

Кращий оператор:

  • Юрій Король, "Шляхетні Волоцюга";
  • Переможець – Сергій Михальчук, "Дике поле";
  • Слава Цвєтков, "Брама"

Кращий художник-постановник:

  • Влад Дудко, "Коли падають дерева";
  • Переможець – Владлен Одуденко, "Дике поле";
  • Володимир Романов, "Шляхетні Волоцюга"

Кращий сценарист:

  • Павло Ар'є, Володимир Тихий, "Брама"
  • Ярослав Лодигін, Сергій Жадан, Наталя Ворожбит, "Дике поле"
  • Переможець – Сергій Лозниця, "Донбас"
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"

Кращий монтаж:

  • Переможець – Іван Банников, "Коли падають дерева", "Позивний "Бандерас", "Вона та війна"
  • Андрій Загданський, "Михайло та Даниїл"
  • Вадим Ільков, "Тато – мамин брат"
  • Ярослав Попов, "Міф"
  • Олександр Чорний, "Дике поле"

Кращий звук:

  • Михайло Закуцький, "Брама"
  • Артем Мостовий, "Бобот та енергія всесвіту", "Зрадник"
  • Андрій Рогачов і Борис Петер, "Січень-березень"
  • Переможець – Сергій Степанський, "Дике поле", "Dzidzio Перший раз"
  • Олександр Шатковський, "Коли падають дерева"

Краща музика:

  • Переможець – Антон Байбаков, "Брама"
  • Микита Моісеєв, "Коли падають дерева"
  • Ефим Чупакін, "Дике поле"

Найкраща пісня:

  • "11 дітей з Моршина", Сергій Бабкін ("11 дітей з Моршина")
  • "Кобіти", Ryband ("Шляхетні волоцюги")
  • "Моя любов", Михайло Хома ("Dzidzio Перший раз")
  • Переможець - "Моя мамонько рідненька", участницы украинского женского хора Ирина Данилейко, Галина Гочаренко, Сусанна Карпенко ("Гірська жінка: на війні")
  • "Не метелиця лугом стелиться", Ірма Вітовська ( "Брама")

Кращі костюми:

  • Елена Гресь, "Брама", "Секс і нічого особистого"
  • Переможець – Марія Керо, "Шляхетні Волоцюга"
  • Костянтин Кравець "Коли падають дерева"

Кращий грим:

  • Ольга Аітарнія, "Шляхетні волоцюги"
  • Ольга Аітарнія, "Позивний "Бандерас"
  • Переможець – Катерина Струкова, "Брама"
  • Тетяна Хорошун, "Коли падають дерева"

Кращий короткометражний ігровий фільм:

  • "В радості, тільки в радості"
  • "Штангіст"
  • Переможець – Mia Donna

Кращий документальний фільм:

  • "Домашні ігри"
  • Переможець – "Міф"
  • "Тато – мамин брат"
  • "Явних проявів немає"

Кращий анімаційний фільм:

  • "Голодний дух"
  • Переможець – "Мімікрія"
  • "Монах"
  • "Найтемніший синій колір"
  • "Як розвеселити самотність"

Приз глядацьких симпатій:

  • "11 дітей з Моршина"
  • "Дике поле"
  • "Донбас"
  • "Позивний "Бандерас"
  • "Пригоди S Миколая"
  • "Свінгери"
  • "Секс і нічого особистого"
  • "Сотка"
  • "Таємний щоденник Симона Петлюри"
  • Переможець – "Dzidzio Перший раз"

Варто відзначити, що в цьому році лауреатом почесної нагороди "Золота Дзиґа" за внесок в розвиток українського кіно став кінооператор Юрій Гармаш.

"Іноді не тільки мрії, але і жарти збуваються. Я в своє 70-річчя пожартував, що першу свою нагороду отримаю в 72 роки, як Конрад Холл (відомий кінооператор – ред.). Зараз мені 72", – зазначив Гармаш.

Відзначимо, що всього в цьому році було подано 97 повнометражних і короткометражних фільмів.

Нагадаємо, раніше генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю, член Наглядової ради Української кіноакадемії Юлія Сінькевич розповіла Сьогодні.Lifestyle про особливості кінопремії, номінації і номінантів

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Джерело: "Сегодня"

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь