Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Коли варто укладати шлюбний договір

І що може стати предметом цього договору

Обережність. Молодятам краще підстрахуватися.
Обережність. Молодятам краще підстрахуватися.

"Я збираюся заміж. Мама вимагає, щоб ми оформляли шлюбний контракт, тому що побоюється, що якщо з нею і татом щось трапиться і їх квартира перейде мені у спадок, чоловік у разі розлучення зможе претендувати на її половину. Це дійсно так? І якщо так, то як можна вирішити це питання, крім складання шлюбного контракту?" – Анжеліка Лотова, г. Киев.

Катерина Ємельяненко, юрист МАК "УкрЮрЦентр":

"Майнові права та обов'язки подружжя регулюються 7-10-ю главами Сімейного кодексу України. Згідно з ст. 57, майно, набуте дружиною (чоловіком) за час шлюбу, але в порядку спадкування, вважається особистою приватною власністю дружини (чоловіка). Де-юре в разі розлучення ваш чоловік не матиме прав на квартиру ваших батьків або її частина. Відповідно, на перший погляд немає необхідності в оформленні шлюбного контракту. Однак на практиці нечасто, але все ж бувають ситуації, коли один з подружжя у разі розлучення може претендувати на майно, отримане іншим чоловіком у спадок. Наприклад, якщо це майно за час шлюбу істотно збільшилося у ціні через спільних трудових чи грошових затрат, або витрат одного з подружжя, воно рішенням суду може бути визнано об'єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст. 62 СК України). І це не єдина ситуація, яка може виникнути на практиці, схиливши суд до винесення рішення щодо спору не на вашу користь.

Тому, щоб уникнути подальших побоювань з приводу розділу квартири, є сенс укласти шлюбний договір, який підлягає нотаріальному посвідченню, врегулювавши всі необхідні майнові відносини між вами і вашим чоловіком. Всі основні положення, що стосуються порядку та умов укладення шлюбного договору, містяться в главі 10 Сімейного кодексу. Крім складання шлюбного контракту, ви можете вирішити своє питання укладенням окремого договору щодо поділу саме цієї квартири, керуючись ст. 64 і 69 СК України".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: "Сегодня"

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів