Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чи можна самостійно зробити ремонт в підвалі багатоквартирного будинку

5 лютого 2016, 07:07

У кого брати дозвіл на подібні роботи

Ремонт підвалу. Просто так його не зробиш - потрібен дозвіл.

Ремонт підвалу. Просто так його не зробиш - потрібен дозвіл.

"Ми з дружиною живемо на першому поверсі багатоквартирного будинку. Підлога у нас в квартирі – вона ж стеля підвалу – дуже холодна, через що ми часто хворіємо. Чи є норми, якими визначається температура в підвалі житлового будинку, і чи можна мені самому, за свої гроші, утеплити цей підвал хоча б під своєю квартирою?" – Н. Н., по ел. поштою.

Відповідає Оксана Гайдук, адвокат, партнер юридичної групи "Марченко і партнери":

"Сьогодні в Україні різними нормативними документами визначаються температурні параметри мікроклімату тільки в житлових і виробничих приміщеннях – тобто тих, які передбачають тривале перебування в них людей. Оскільки підвали житлових будинків не призначені для того, щоб там довго перебували люди, то температура в них ніякими офіційними документами не визначається.

Реклама

За Законом України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках" №417-VIII від 14.05.2015 р, кожен власник квартири в багатоквартирному будинку є також спільним власником (співвласником) приміщень, призначених для експлуатації багатоквартирного будинку, в тому числі і підвалів. Управління багатоквартирним будинком здійснюється або об'єднанням співвласників (ОСББ), або керуючим на підставі договору (ст. 9 закону).

В тренді
Штрафи для "євроблях" і рекорд споживчих настроїв: підсумки дня

Згідно ст. 7 цього закону, співвласники багатоквартирного будинку зобов'язані дотримуватися норм містобудівного законодавства в питаннях проведення реконструкцій, реставрацій, поточного і капітального ремонтів, переоснащення приміщень та їх частин. Крім того, співвласники зобов'язані не порушувати права інших співвласників.

Таким чином, якщо є письмовий дозвіл від особи (юридичної або фізичної), що здійснює управління вашим будинком, і при дотриманні правил проведення робіт з утеплення приміщення, ви маєте право провести утеплення підлог в своїй квартирі, зробивши відповідні роботи в підвальному приміщенні, співвласником якого є".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Loading...