Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чи дозволяється військовим ділити свою додаткову відпустку

9 жовтня 2015, 07:30

Питання не врегульоване КЗпП безпосередньо і вирішується за аналогією

Учасники бойових дій мають додаткову відпустку.

Учасники бойових дій мають додаткову відпустку.

"Мені, як учаснику бойових дій в Афганістані, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік. Нещодавно хотів взяти 5 днів з цих 14, але кадровик відмовив мені, пояснивши, що ця додаткова відпустка неподільна. Тому треба брати або всі 14 днів, або він пропаде. Це правда?" - Сергій Павлов.

Відповідає Кирило Бобровний, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентра":

Реклама

"Відповідно до ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни", Кодекс законів про працю (далі – КЗпП) доповнили статтею 72-2, яка гарантує учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначено ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів у році. Однак, у той же час, законодавець не врегулював питання про можливість ділити додаткову відпустку по частинах, і на даний момент, це питання залишається відкритим. Якщо провести аналогії між додатковою відпусткою та іншими видами відпусток, то ми отримаємо наступне. Ст. 79 КЗпП говорить, що поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Аналогічне становище існує і в ст. 12 ЗУ "Про відпустку". Також існує роз'яснення Мінсоцполітики (Лист №290/13/116-13 від 5 липня 2013 року), яка врегулює подібні правовідносини, а саме: надання соціальної додаткової відпустки для робітників, які мають дітей. У даному листі Мінсоцполітики повідомляє, що соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, на відміну від щорічної відпустки, поділу на частини не підлягає. Тому приходимо до висновку, що на даний момент питання про можливість поділу додаткової відпустки учасникам бойових дій не врегульовано належним чином, однак аналогічні правовідносини забороняють їх ділити".

В тренді
НАБУ затримало чиновницю ОП на великому хабарі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Loading...
загрузка...