Збірна України вирвала перемогу у Чехії в компенсований час

7 Вересня 2018, 00:02

Переможний гол за українців забив Олександр Зінченко

Збірна України з перемоги стартувала в Ліги націй. На виїзді наша команда обіграла збірну Чехії. Хоча, в якийсь момент здавалося, що поєдинок і зовсім може не відбутися.

Через проблеми з освітленням (протягом години перед грою арена двічі на 10-15 хвилин занурювалася в темряву), що раптово виникли на стадіоні, поєдинок розпочався на чверть години пізніше запланованого часу, оскільки через "катаклізми" гравці обох команд не змогли вчасно провести в повному обсязі преігровую розминку. Цікаво, що чеські фани в темряві сиділи тихо, а українські навпаки "запалювали" по-повній: речівки, заряди (в основному – "про Путіна"), пісні.

Як потім з'ясувалося, на передматчевому мітингу чехи самі попередили представників УЄФА про те, що подібне може статися. Мовляв, якщо вмикати освітлення на повну, то підстанція іноді не витримує, вирубується. Але заспокоїли, що у них є резервний генератор. І якщо світло таки вирубиться їм знадобиться хвилин 10-15, щоб його запустити. Головне – без паніки!

Андрій Шевченко здивував усіх стартовим складом – без єдиного гравця "Динамо". Що породило жарт. Мовляв, наш наставник це зробив спеціально – щоб чехам було нікому мстити (за недавній виліт "Славії" від "Динамо" в кваліфікації ЛЧ). На жаль, але вендета трапилася, причому, блискавична. Вже на 4-й хвилині Шик пройшов по лівому флангу, змістився в центр і, увійшовши до штрафного, не мудруючи, зарядив у ближню "дев'ятку". Пятов, який грав з капітанською пов'язкою, не виручив: присів майже на коліна і – 0:1.

"Україна, вперед!", – тут же почала підбадьорливо скандувати "синьо-жовта" торсіда, і підопічні Шевченка могли відразу ж забити. Двічі протягом хвилини Яремчук бив головою з непоганих позицій, але забити свій дебютний гол за збірну не зумів – обидва рази мимо рамки. А потім гра не те, що заспокоїлася, а перейшла в ту фазу, коли боротьби на полі набагато більше, ніж власне гри. Дрібні фоли з обох сторін, жорсткі стики, відбори м'яча на межі фолу йшли один за одним хтось із гравців раз у раз опинявся на газоні, але англійський арбітр Ентоні Тейлор в кращих традиціях британського футболу реагував на все це спокійно, обмежуючись лише усними навіюваннями .

Розворушив усіх Малиновський. На 30-й хвилині наш "бельгієць" двічі в одній атаці розряджав свою "гармату", але в обох випадках його удари брали на себе захисники. А потім стався епізод, який "зробив" цей вечір. В штрафну Пятова через ворота увійшов уболівальник у футболці одеського "Чорноморця". Не забіг, а саме увійшов – спокійно, сьорбаючи щось з бляшаної банки. Він докрокувал до 11-метрової позначки, і тільки тоді стюарди "прокинулися", налетівши юрбою так, що зі "сталкера" злетіло взуття.

"Одесита" відтягли в подтрібунку, а його кросівок залишився лежати на полі. Довелося арбітру за воротами попрацювати прибиральником: підняв і викинув взування за поле.

В останні 5 хвилин перед перервою українці помітно додали, притиснувши чехів до воріт. Знову добре зарядив Малиновський, зі штрафного – Вацлік потягнув. І все-таки нам вдався "гол в роздягальню". Марлос стягнув на себе усю оборону чехів і віддав вільному Коноплянці, і той, прибравши на замаху захисника, акуратно поклав круглого у притирання з лівої від голкіпера штанги – 1:1. На перерву пішли в гарному настрої і футболісти, і

вболівальники "синьо-жовтих".

Після перерви картина на полі не змінилася. І ті, й інші чатували щастя біля чужих воріт. Трохи ближчими до успіху були українці, особливо в моменті, коли чеський голкіпер потягнув один за іншим удари з пари метрів. Але з героя Вацлік перетворився в атигероя на третій компенсованій хвилині. Після навісу воротар Чехії зіткнувся зі своїм гравцем, потім рикошетом м'яч відскочив на Зінченка, який вразив порожні ворота.

2:1 – збірна України везе важливі три очки з Чехії. Наступний матч у Ліги націй 9 вересня проти Словаччини.

Ви зараз переглядаєте новину "Збірна України вирвала перемогу у Чехії в компенсований час". Інші Новини футболу дивіться в блоці "Останні новини"