Коли потрібно подавати заяву в суд на оспорювання заповіту

9 Липня 2018, 05:02

І що робити, якщо ви не згодні з заповітом померлого родича

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-small" dir="ltr"><span id="result_box" lang="uk"><span>Захист</span> <span>права</span><span>.</span> <span>До суду</span> <span>можна</span> <span>звертатися</span><span>,</
Захист права. До суду можна звертатися,

"У нотаріуса я відкрив справу у спадок нашого батька, сестра теж подала заявку, і у неї виявилося заповіт на все майно. Я не згоден з таким рішенням. Але після закінчення півроку (коли починається видача документів у спадок), нотаріус обіцяє робити ще півроку документи, оскільки у нього багато роботи. І тепер я не можу зрозуміти, коли ж подається заява в суд на оспорювання заповіту?" - Ілля Четвериков, м Кропивницький.

Відповідає Олена Сукманова, заступник міністра юстиції з питань держ. реєстрації
:

"Кожна людина має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Вона має право звернутися до суду для захисту свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ст. 15, 16 Цивільного кодексу України). Що стосується конкретно вашої ситуації, то, згідно із законодавством, особа, яка не згідна з волевиявленням заповідача, має право подати до суду позовну заяву про визнання заповіту недійсним на підставах, встановлених ст. 1 257 Цивільного кодексу України (недійсність заповіту). Це можна зробити незалежно від часу прийняття спадщини або шестимісячного терміну, встановленого для його прийняття.

У свою чергу, відповідно до вимог ст. 42 Закону України "Про нотаріат", нотаріус зобов'язаний зупинити вчинення нотаріальної дії (видача свідоцтва про право на спадщину за заповітом) до вирішення справи судом. Також зупинити вчинення нотаріальної дії він повинен і в разі надходження до нього обґрунтованої письмової заяви зацікавленої особи, яка звернулася до суду, або на підставі отриманого від суду повідомлення про надходження позовної заяви заінтересованої особи, яка оспорює право або факт, про посвідчення якого просить інша заінтересована особа .

У разі визнання заповіту недійсним спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах".

Ви зараз переглядаєте новину "Коли потрібно подавати заяву в суд на оспорювання заповіту". Інші Новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Джерело:

"Сегодня"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Загрузка...
Загрузка...